Mala jadeit, jaspis červený, rudraksha

796
  • 1 z 2

Výraz "Mala" v Sanskrtu znamená "meditační věnec". Mala je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Klasická velká mala je složená ze 108 korálků a jednoho tzv. guru korálku s malou spojenou třásní.

Tato Mala je vyrobená z červeného jaspisu, jadeitu a plodů Rudrakši. Červený japis Vás krásně uzemní a pomůže Vám najít pevnou půdu pod nohama pro Vaše životní kroky. Jadeit působí na brzlíkovou čakru a podpoří Váš vnitřní růst a uvědomování sebe-sama. Jako Guru korálek je použit symbol nekonečné spirály energie, který bude roztáčet vaši životní energii, aby nestagnovala. Rudraksha je přírodní semínko z věčně zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste od úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii až po jihovýchodní Asii.

Název rudraksha doslova znamená ,, Boží slzy,, a říká se jí také ,, slzy boha Shivy. Tento název vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, šťěstí a harmonii.

Rudraksha vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Dokáže změnit karmu nositele a vede ho přirozeně po pravé cestě za jeho posláním. Tím se jeho cesta stává snazší a rychlejší. Tlumí stres a pomáhá se lépe vyrovnat se starostmi, a tak zklidňuje smysl. Přináší jasnost, zostřuje mysl a zvyšuje sílu intuice. Zlepšuje koncentraci a má protistárnoucí účinek.


  • 536,36 Kč bez DPH
  • Skladem
649 Kč
Kategorie: Léčivé kameny
 

Mantra mala meditace je nejen skvělým způsobem ke snižování každodenního stresu, ale může vám pomoci k lepšímu soustředění na důležitou práci a k pozitivní motivaci.

Mala se jednoduše uchopí mezi prsty těsně za velkým guru korálkem a postupně si přendáváte jeden korálek za druhým. U každého korálku se pronáší mantra.

Příklady manter:

  • Aham Prema
  • Om Mani Padme Hum
  • Om Namah Shivaya
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.