Mala zelený avanturín, santalové dřevo, vícebarevný nefrit

2075

Výraz "Mala" v Sanskrtu znamená "meditační věnec". Mala je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Klasická velká mala je složená ze 108 korálků a jednoho tzv. Guru korálku s Malou spojenou třásní.

Tato Mala je vyrobena kombinací léčivých kamenů, které nám pomáhají navrátit radost, vnitřní klid a naději do života. Ukazují nám nové cesty, když nevíme kudy kam a dodávají nám odvahu se tím novým směrem vydat. Úžasně podporují naší tvořivost, jak rukodělnou, tak hlavně tvoření vlastního života z pozice královny/krále, ne z pozice otroka či poddaného. 

Avanturín zelený působí harmonizačně a léčivě na brzlíkovou čakru - čakru našeho vnitřního růstu, která je umístěna na výstupku hrudní kosti nad srdeční čakrou. Rozšiřuje naše vědomí, tím, že nás učí chápat věci, lidi, situace v širších souvislostech a neodsuzovat či jinak hodnotit. Posiluje vůdcovské schopnosti, které v první řadě potřebujeme sami pro sebe, abychom vedli svůj život v lásce a radosti. Přináší člověku vnitřní klid a snižuje stres, tím že ukazuje alternativní řešení a nové cesty z každodenních problémů. 

Vícebarevný Nefrit  je v čínském slovníku označen výrazem „Šuo Wen Ťie C'", který znamená: „nejkrásnější ze všech kamenů a ztělesňuje pět ctností.“ Těmi pěti ctnostmi je míněna moudrost, spravedlnost, milosrdenství, skromnost a odvaha. Tento kámen v nás probouzí tyto vlastnosti a tím pomáhá otvírat krásu naší duše! Je to úžasný podporující kámen pro rukodělnou tvořivost a tvořivost, která vychází z hloubi duše.

Santalové dřevo - má v sobě uloženou růstovou energii přírody a tu nám předává. Díky tomu podporuje náš vnitřní růst, pochopení, rozšíření našeho vědomí. Krásně nás uklidňuje a dodává pocit bezpečí.  


  • 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč
Kategorie: Meditační náhrdelníky "Mala"
 

Mantra mala meditace je nejen skvělým způsobem ke snižování každodenního stresu, ale může vám pomoci k lepšímu soustředění na důležitou práci a k pozitivní motivaci.

Mala se jednoduše uchopí mezi prsty těsně za velkým guru korálkem a postupně si přendáváte jeden korálek za druhým. U každého korálku se pronáší mantra.

Příklady manter:

  • AUM - Óm
  • Om Mani Padme Hum
  • Om Namah Shivaya


Postupně takto dojedete až na konec. Přes guru korálek se ale nikdy nepřejíždí, u něj vaše meditace končí. 

 

Léčivé účinky:

Zelený avanturín pomáhá zejména při onemocněních srdce a při snižování vysokého krevního tlaku. Navrací rovnováhu všem metabolickým funkcím člověka, čímž účinně bojuje proti vysokému cholesterolu. Stejně snižuje příliš vysokou chuť k jídlu. V rámci hormonálního systému reguluje a upravuje funkci štítné žlázy a nadledvinek. Posiluje také imunitní systém a funkci nervového systému. Zvyšuje flexibilitu a celkový výkon svalů. Má protizánětlivý účinek, který se využívá při zanícených kloubech, ranách nebo v boji s horečkou. Zmírňuje alergické projevy a to zejména v oblasti kůže. Zlepšuje zrak a pomáhá ulevit od nevolnosti.

Vícebarevný nefrit pomáhá tělu léčit se, přičemž působí na nefyzické problémy, jež nemoc způsobily, léčí ledviny (řecky nephritis - odtud název drahokamu), močový měchýř, srdce, žaludek, kyčle, slezinu, detoxikuje, obnovuje buněčný a kosterní systém, zvyšuje plodnost, pomáhá při porodu. Napomáhá klidnému a nerušenému spánku.