Novinka Tip

Mala jaspis polychrom, achát dzi, santálové dřevo, zelený avanturin

2443
  • 1 z 3

Výraz "Mala" v Sanskrtu znamená "meditační věnec". Mala je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Klasická velká mala je složená ze 108 korálků a jednoho tzv. Guru korálku s Malou spojenou střapečkem.

Tato Mala je vyrobena kombinací léčivých kamenů, které pomáhají najít vnitřní klid, působí proti stresu a dodávají odvahu při řešení každodenních životních situací a překážek.  

Jaspis polychrom je neprůhledná barevná odrůda chalcedonu. Byl nalezen teprve nedávno, na trhu s drahými kameny se objevil poprvé před třemi lety na mineralogické burze v Denveru. Jaspis polychrom se nachází pouze na Madagaskaru a v malých nalezištích v Austrálii. Díky svému malému výskytu je považován za jeden z nejvzácnějších jaspisůMá silnou uzemňující energii. Tato energie pomáhá uklidnit psychický stav člověka při řešení různých překážek, které život přináší. Pomáhá nám postavit se pevně nohama na zem a podívat se na problém beze strachu a pěkně z nadhledu. Uklidňuje továrnu na výrobu myšlenek, které neustále naše hlava analyzuje a vyhodnocuje. Tím přináší zklidnění rozbouřených emocí. Pomáhá při řešení konfliktů a zvyšuje organizační schopnosti. Jaspis je i kamenem sebedůvěry a pevné vůle, které jsou nezbytné pro správné rozhodnutí. Dává člověku odvahu postavit se čelem k problému, řešit ho a nenechat ho tzv. "vyhnít", nebo-li uložit v těle pro pořízení nemoci.

Tibetské acháty Dzí jsou speciálním druhem achátu, který má na sobě pomocí speciálního vybroušení mystické znaky. Achát slouží jako uzemňovací kámen, který nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání. Posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie.

Avanturín zelený působí harmonizačně a léčivě na brzlíkovou čakru - čakru našeho vnitřního růstu, která je umístěna na výstupku hrudní kosti nad srdeční čakrou. Rozšiřuje naše vědomí, tím, že nás učí chápat věci, lidi, situace v širších souvislostech a neodsuzovat či jinak hodnotit. Posiluje vůdcovské schopnosti, které v první řadě potřebujeme sami pro sebe, abychom vedli svůj život v lásce a radosti. Přináší člověku vnitřní klid a snižuje stres, tím že ukazuje alternativní řešení a nové cesty z každodenních problémů. 

Santalové dřevo - má v sobě uloženou růstovou energii přírody a tu nám předává. Díky tomu podporuje náš vnitřní růst, pochopení, rozšíření našeho vědomí. Krásně nás uklidňuje a dodává pocit bezpečí.   


  • 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč
Kategorie: Meditační náhrdelníky "Mala"
 

Mantra mala meditace je nejen skvělým způsobem ke snižování každodenního stresu, ale může vám pomoci k lepšímu soustředění na důležitou práci a k pozitivní motivaci.

Mala se jednoduše uchopí mezi prsty těsně za velkým guru korálkem a postupně si přendáváte jeden korálek za druhým. U každého korálku se pronáší mantra.

Příklady manter:

  • AUM - Óm
  • Om Mani Padme Hum
  • Om Namah Shivaya


Postupně takto dojedete až na konec. Přes guru korálek se ale nikdy nepřejíždí, u něj vaše meditace končí. 

Léčivé účinky:  

Jaspis polychrom podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny a močový měchýř, potíže aorty a celého krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchového ústrojí, nepravidelnosti menstruačního cyklu i neplodnost. Je nápomocen i při léčbě leukémie a zhoubných nádorů a působí jako jejich prevence. Aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny i slinivky, je schopen odstraňovat radioaktivitu z těla.

Acháty Dzí pomáhají při léčbě závislostí, léčí nervy, nemoce dýchacích cest, poruchy oběhového a trávícího systému. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin.

Zelený avanturín pomáhá zejména při onemocněních srdce a při snižování vysokého krevního tlaku. Navrací rovnováhu všem metabolickým funkcím člověka, čímž účinně bojuje proti vysokému cholesterolu. Stejně snižuje příliš vysokou chuť k jídlu. V rámci hormonálního systému reguluje a upravuje funkci štítné žlázy a nadledvinek. Posiluje také imunitní systém a funkci nervového systému. Zvyšuje flexibilitu a celkový výkon svalů. Má protizánětlivý účinek, který se využívá při zanícených kloubech, ranách nebo v boji s horečkou. Zmírňuje alergické projevy a to zejména v oblasti kůže. Zlepšuje zrak a pomáhá ulevit od nevolnosti.