Mala jaspis polychrom, rudrakša, avanturin zelený

2286
  • 1 z 2

Výraz "Mala" v Sanskrtu znamená "meditační věnec". Mala je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Klasická velká mala je složená ze 108 korálků a jednoho tzv. Guru korálku s Malou spojenou třásní.

Tato Mala je vyrobena kombinací léčivých kamenů, které pomáhají posílit naši intuici a otevřít tak bránu nového poznání skrz srdce a naše třetí oko.

Jaspis polychrom je neprůhledná barevná odrůda chalcedonu. Byl nalezen teprve nedávno, na trhu s drahými kameny se objevil poprvé před třemi lety na mineralogické burze v Denveru. Jaspis polychrom se nachází pouze na Madagaskaru a v malých nalezištích v Austrálii. Díky svému malému výskytu je považován za jeden z nejvzácnějších jaspisůMá silnou uzemňující energii. Tato energie pomáhá uklidnit psychický stav člověka při řešení různých překážek, které život přináší. Pomáhá nám postavit se pevně nohama na zem a podívat se na problém beze strachu a pěkně z nadhledu. Uklidňuje továrnu na výrobu myšlenek, které neustále naše hlava analyzuje a vyhodnocuje. Tím přináší zklidnění rozbouřených emocí. Pomáhá při řešení konfliktů a zvyšuje organizační schopnosti. Jaspis je i kamenem sebedůvěry a pevné vůle, které jsou nezbytné pro správné rozhodnutí. Dává člověku odvahu postavit se čelem k problému, řešit ho a nenechat ho tzv. "vyhnít", nebo-li uložit v těle.

Rudraksha je přírodní semínko z věčně zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste od úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii až po jihovýchodní Asii. Název rudraksha doslova znamená ,, Boží slzy,, a říká se jí také ,, slzy boha Shivy. Tento název vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, šťěstí a harmonii. 

Avanturín zelený působí harmonizačně a léčivě na brzlíkovou čakru - čakru našeho vnitřního růstu, která je umístěna na výstupku hrudní kosti nad srdeční čakrou. Rozšiřuje naše vědomí, tím, že nás učí chápat věci, lidi, situace v širších souvislostech a neodsuzovat či jinak hodnotit. Posiluje vůdcovské schopnosti, které v první řadě potřebujeme sami pro sebe, abychom vedli svůj život v lásce a radosti. Přináší člověku vnitřní klid a snižuje stres, tím že ukazuje alternativní řešení a nové cesty z každodenních problémů. 


  • 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč
Kategorie: Meditační náhrdelníky "Mala"
 

Mantra mala meditace je nejen skvělým způsobem ke snižování každodenního stresu, ale může vám pomoci k lepšímu soustředění na důležitou práci a k pozitivní motivaci.

Mala se jednoduše uchopí mezi prsty těsně za velkým guru korálkem a postupně si přendáváte jeden korálek za druhým. U každého korálku se pronáší mantra.

Příklady manter:

  • AUM - Óm
  • Om Mani Padme Hum
  • Om Namah Shivaya


Postupně takto dojedete až na konec. Přes guru korálek se ale nikdy nepřejíždí, u něj vaše meditace končí. 

 

Léčivé účinky: 

Jaspis Polychrom podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny a močový měchýř, potíže aorty a celého krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchového ústrojí, nepravidelnosti menstruačního cyklu i neplodnost. Je nápomocen i při léčbě leukémie a zhoubných nádorů a působí jako jejich prevence. Aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny i slinivky, je schopen odstraňovat radioaktivitu z těla.

Rudraksha vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Dokáže změnit karmu nositele a vede ho přirozeně po pravé cestě za jeho účelem. Tím se jeho cesta stává snazší a rychlejší. Tlumí stres a pomáhá se lépe vyrovnat se starostmi, a tak zklidňuje smysl. Přináší jasnost, zostřuje mysl a zvyšuje sílu intuice. Zlepšuje koncentraci a má protistárnoucí účinek.

Zelený avanturín pomáhá zejména při onemocněních srdce a při snižování vysokého krevního tlaku. Navrací rovnováhu všem metabolickým funkcím člověka, čímž účinně bojuje proti vysokému cholesterolu. Stejně snižuje příliš vysokou chuť k jídlu. V rámci hormonálního systému reguluje a upravuje funkci štítné žlázy a nadledvinek. Posiluje také imunitní systém a funkci nervového systému. Zvyšuje flexibilitu a celkový výkon svalů. Má protizánětlivý účinek, který se využívá při zanícených kloubech, ranách nebo v boji s horečkou. Zmírňuje alergické projevy a to zejména v oblasti kůže. Zlepšuje zrak a pomáhá ulevit od nevolnosti.