Achát je výborný ochranný kámen pro malé děti. Achát slouží jako uzemňovací kámen, který nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání. Posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku. 

Modrý achát je s pojen s elementem vody a krční čakrou. Usnadňuje dětem sebevyjádření a pomáhá plynulé komunikaci. 

Hematit uklidňuje a stimuluje mysl a uvádí do rovnováhy celé tělo. Přispívá k většímu soustředění a zlepšuje paměť. Jeho síla tkví v odstraňování nemocí z těla a vytváření bariéry proti nově příchozím negativním vlivům. Rovněž ochraňuje před absorbováním negativní energie od ostatních. Zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu a pomáhá překonat ostych. Hematit svému majiteli přináší optimismus a činí jej pozitivně naladěným a usměvavým. 

Hematit je kámen, který má dva charakteristické znaky. První vlastností je fakt, že obsahuje obrovské množství železa. Za druhé jde o minerál, který dokáže znásobit účinky jiných polodrahokamů. 

Náramek je z kuliček o velikosti 8mm.